PIERWSZA WIZYTA W MEDIDIETETYK? Sprawdź czego spodziewać się (blog ---> aktualności).

 

 

Odchudzanie last minute z MediDietetyk

Mimo, że pogoda o tym nie przypomina, lato zbliża się wielkimi krokami. Już nieco ponad 40 dni dzieli nas od kalendarzowego początku lata. Wiele z nas zakłada sobie, aby wyszczuplić sylwetkę właśnie do nadejścia ciepłych dni i „sezonu bikini”. Nadprogramowe kilogramy łatwiej jest przecież ukryć pod grubym wełnianym swetrem niż w stroju kąpielowym. Jak uważacie czy 40 dni, to dużo czy mało, aby schudnąć? Ja odpowiem Wam mało konkretnie, ale prawdziwie: to zależy. Jeśli chciałbyś pozbyć się 20 nadprogramowych kilogramów, to jest to zdecydowanie za krótki okres i warto rozłożyć chudnięcie na dłuższy czas. Natomiast jeśli zależy Ci na zdrowej redukcji i braku efektu jojo, a co więcej satysfakcjonuje Cię utrata 3-5 kg do początku lata, to ten post i seria następnych pomoże Ci to osiągnąć.

Przez najbliższe 5 tygodni co tygodniowo ukażą się posty ze wskazówkami o tym jak zdrowo i trwale schudnąć, zmieniając swoje przyzwyczajenia żywieniowe i eliminując najbardziej niebezpieczną dla utrzymania szczupłej sylwetki – żywność. To co próbujemy?

 Każdy kto kiedykolwiek odchudzał się wie, że zmianie odżywiania towarzyszą lepsze i gorsze momenty. Na te trudniejsze chwile przyda się dobra motywacja, dlatego na wstępie zastanów się: dlaczego chcesz schudnąć? Postaw sobie cel i zapisz go. Niech odchudzanie będzie realizacją Twoich pragnień i potrzeb, a nie partnera/ki czy znajomych. ZRÓB TO DLA SIEBIE!